Strach z vlastních myšlenek

7. září 2016 v 0:44 | Waster |  Témata týdne
Dlouho jsem přemýšlel, zda někdy dokáži přiznat svou prohru. Zda si někdy naprosto střízlivě přiznám, že jsem to vzdal (neprohrál). V tom, že jsem srab, mám celkem dlouho jasno, ale nějak jsem sám sebe ještě pár let tahal za nos (nebo se pokoušel). Vždy byla spousta výmluv, které jsem si vybíral náhodně z balíčku a pak se s nimi válel na zádech v představě, že mne ochrání, zachrání nebo vytrhnou z reality. Záchranná lana, kruhy i stébla (předem jsem je vždy nějak vědomě poškodil, abych se pak vinil z jejich selhání).
Zjišťuji, že jsem ve svém životě nikdy ničeho nedosáhl, nikdy jsem nic nedotáhl do konce (vlastní vinou, samozřejmě). Jsem opravdovým mistrem v útěcích a skrývání ať už jde o mé myšlenky, city nebo temné místo. Tvrdím, že chráním ostatní, ale pravda je, že to dělám čistě kvůli sobě. Zaseklý ve věčném strachu sám ze sebe nedovolím nikomu, aby si prohlédl mé plátno života, které skrývám jako Dorian Gray svůj portrét. Vědomě jej ničím, špiním v domnění, že jednou ho možná dokáži přetřít na bílo a začít znovu (pochybuji, že se toho dožiji, ale proč si opět nelhat).

Myšlenka první:
Neschopen se hnout z místa (zůstávám stále na jednom z těch dvou břehů na troskách mostu, který jsem svou vinou podpálil, abych opět měl výmluvu, proč jsem tady a Ty jsi tam).
Pořád tě sleduji…
Tajně tě hlídám…
Přestože už dávno opadala pera z křídel strážným andělům, kteří Tě chránili a nedovolovali mi Tě vyhledat, jsem stále jen "tichým" pozorovatelem Tvého života beze mne.
Strach první:
Jsem opravdu schopen Tě tou jedinou větou donutit to vše zahodit?

Myšlenka druhá:
Více důkazů, méně přesvědčování (seznamy příčin se prodlužují, řádky důsledků zůstávají prázdné).
S čistou hlavou…
V temnotě mysli…
Nejde o seznam pro a proti, pouze o výčet stavů, které si zapisuji (začal jsem s tím dříve, než jsem plánoval a po půl roce už jsem z jedné strany sešitu dokázal popsat téměř polovinu zatím co na druhé je pouze jedno slovo).
Strach druhý:
Co se stane, až popíšu všechny stránky pouze ze strany příčin?

Myšlenka třetí:
Bez plánů a cíle.
Strach třetí:
Bez budoucnosti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 7. září 2016 v 7:38 | Reagovat

pěkné :-)

2 Switch Switch | E-mail | Web | 7. září 2016 v 22:53 | Reagovat

Nevím moc, co si o tom myslet. To ne, spíš nevím, co na to říct... Pokud máš pocit, že si lžeš a chceš, aby se ty lži staly pravdou, udělej všechno pro to, aby to tak bylo. Prostě bojuj, tečka. Je to těžké, ale žiješ jen jednou, musíš žít tak, abys byl spokojen.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama