Kým jsem býval a kdo jsem teď

26. července 2016 v 22:17 | Waster |  Témata týdne
Původně jsem toto téma týdne chtěl ignorovat a čekat na další, jenže jsem si řekl "čert to vem!" a tak tu teď sedím už s třetím cigárem v koutku a rozhoduji se, zda to mám pojmout dle momentálních stavů mysli "Bloguji, protože…" nebo to vzít trošku retrospektivně.
Tuším, že většině z vás je to prostě fuk a tak…

Kým jsem býval?
Základní škola, rok 2005
Poprvé jsem narazil na blog.cz (náhodou jsem se dostal k počítači u kamaráda, protože má rodina neměla ani mobilní telefony, natož "nějakej kompjůtr") pamatuji si pouze, že to byl blog v souvislosti s počítačovou hrou AoE (později jsem přišel o spoustu hodin života jejím hraním).

Už na svém počítači, rok 2006
V době absolutního rozjezdu a masivního počtu uživatelů blogů jsem si založil první blog a vlastním jej dodnes (rád říkám, že je to pouze z mé přirozené potřeby sebedestrukce). Jenže když vyrůstáte v prostředí, kde si připadáte nechtění, snadno propadnete představě, že (anonymně) nevidění budete lépe přijímáni a já byl jen hloupé děcko, co chtělo dobít svět tím, že sepíše pár stovek textů, nastahuje tucty fotek skupin a pověsí to na své stránky nebo v horším případě tam dá své texty a fotky (jistě, že jsem to udělal). Rok se s rokem sešel a já s počtem jednoho tisíce článků (a pouze stovkou mých vlastních), byl králem světa.
Tedy až do chvíle…

Základní škola, rok 2007(flashblack)
Přicházím jako vždy nevyspalý do třídy (se smrtelnou nemocí zvanou 'puberta' a ke všemu to doma v té době taky bylo o život/odrazeno samozřejmě i v tehdejších článcích na blogu). Učitelka vejde hned po zvonění, otevře tabuli a já za výbuchu smíchu svých spolužáků vidím velkými písmeny napsanou adresu svého blogu s úvodem: Emoušův psycho svět. Ten týden proběhlo mé foto s adresou, jménem i blogem celou školou. (tu fotku sem přikládám, protože už jsem prostě takový)

foto z roku 2007

Základní škola, později roku 2007
Můj blog je v ruinách, pod každým článkem sto komentářů o mém skutečném a osobním životě. Hádky mezi spolužáky a rodinou, která se o tom domákla od ředitele školy osobně.
Nenávist a krach.
Začínám si uvědomovat, že to nezvládám a plánuji blog zrušit.
Neudělám to.

Mimo realitu, 2008 - 2012
Přijímám skutečnost, snažím se utéct.(V té době dělám spousty pitomostí, možná se o tom později také rozepíšu)
Náhodou nacházím mimo blog.cz i jiné možnosti jak se schovat a nechávám tak za sebou ohromnou řadu pouze rozepsaných a nezveřejněných článků. Občas na provokaci zveřejňuji fotky BME z kategorie Ritual (v tehdejší době bylo možné listovat všemi kategoriemi bez loginu) nebo ze slavného rottenu popř. z RM.

Zakopávám a okopávám, 2013 - 2016
Znovu se několikrát vracím do náruče blog.cz s pouhou potřebou si komentáři pod smazanými články (některé z té doby mám stále schované spolu s nimi) připomenout, proč jsem blog zakládal.
A tady jsem vám nějaké vybral:


Kdo jsem teď?
I přes to, že se od svého tehdejšího já liším, jak jen to může být možné, stále tu jsem. Stále přijímám tento blog a to je nejspíš z velké části ten důvod, proč jsem tím, kým jsem dnes. Možná je to jen další jizvou, která nikdy nezmizí. Je má a já ji přijímám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama